Vytisknout

Jak správně vyprat? Není to tak složité

Napsal Marie Žlutáková. Posted in Bydlení.

Praní v pračce je jedna z věcí, se kterou po nastěhování do nových bytů bojujeme. Napřed je potřeba sehnat pračku. Potom zjišťujeme, že se nám nechce žehlit, takže hledáme co nejlevnější sušičky, které to udělají za nás. No a taky se snažíme přijít na to, jak vlastně správně vyprat, protože maminka to za nás už neudělá. Tímhle vším už jsme si prošli, takže jsme pro vás vymysleli pár tipů na to, jak vybrat bez zničení prádla a bez vytopení koupelny.

praní v pračce

Vytisknout

Sedací vaky: Přebytek, nebo užitečná věc?

Napsal Marie Žlutáková. Posted in Bydlení.

sedací vaky

V posledních několika letech se do popředí úspěšně prodraly sedací pytle, které nejenže perfektně vypadají a stylově doplňují interiér, ale také prospívají zádům. Současný trh je vskutku rozmanitý, a tak narazíte na modely z různých materiálů a rozličných barev. Záleží pouze na vás, která barva lépe zapadne do obývacího anebo dětského pokoje.

Vytisknout

Čistící prostředky domácí výroby? Jde to i jinak

Napsal Marie Žlutáková. Posted in Bydlení.

Někde jste si přečetla, že běžné čistící prostředky jsou plné chemikálií a teď se snažíte přijít na to, jak si doma vyrobit vlastní, "bezpečnější"? I když se to může stát jako dobrý nápad, vlastní výroba čistících prostředků ne vždy skončí úplně dobře. V tomto článků vám dáme pár tipů na to, jak domácí prostředky využívat bezpečně a také vám povíme, kde můžete sehnat ekologické čistící prostředky, které jsou skoro bez umělých chemikálií.

domácí úklid

Vytisknout

Galvanická úprava povrchu železa

Napsal Marie Žlutáková. Posted in Bydlení.

Rez, zkáza všech železných konstrukcí. Jak s ní ale zatočit? Jednoduše, stačí povrch opatřit speciální vrstvou, která učiní povrch antikorozní, tedy odolný vůči korozi. Na výběr máme hned několik takových úprav. V tomto článku si popíšeme rozdíl mezi galvanickým zinkováním a žárovým zinkováním, proč? Obecně se vžil takový nešvar, kdy se říká "pozinkovat" přitom ne vždy se přitom jedná o povrch s totožnými vlastnostmi.

galvanovna