Vytisknout

Sedací vaky: Přebytek, nebo užitečná věc?

Napsal Marie Žlutáková. Posted in Bydlení.

sedací vaky

V posledních několika letech se do popředí úspěšně prodraly sedací pytle, které nejenže perfektně vypadají a stylově doplňují interiér, ale také prospívají zádům. Současný trh je vskutku rozmanitý, a tak narazíte na modely z různých materiálů a rozličných barev. Záleží pouze na vás, která barva lépe zapadne do obývacího anebo dětského pokoje.

Sedací pytle (anglicky bean bag) nachází uplatnění jak v domácnostech, tak i kancelářích. Představte si, že si potřebujete chvíli odpočinout od počítače, a tak není nic jednoduššího než si na chvíli usednout do sedacího vaku a zatím si na tabletu či mobilu přečíst pracovní e-maily.

Co jste o sedacích vacích nevěděli…

Podle dosavadních informací sedací vaky kupují zejména lidé do čtyřiceti let, protože starší generace se na ně dívá skrze prsty. První sedací vak spatřil světlo světa v roce 1968 a oblíbený je především ve Spojených státech amerických, kde ho najdete v každé čtvrté domácnosti.

Především babičky a dědečkové zastávají názor, že si na sedacím vaku zničíte záda, přitom opak je pravdou. Sedačka se vašim zádům nepřizpůsobí, zatímco sedací vak ano, a tak si ihned najdete pohodlnou pozici, aniž by vaše záda byla zkřivená a trpěla.

Co zohlednit při výběru sedacího vaku?

Jestliže se tedy pouštíte do výběru sedacího vaku, měli byste vědět, jak ho vybrat, protože není sedací vak jako sedací vak. Záleží totiž na tom, čím je tvořena vnitřní náplň, protože některé náplně se velice rychle slehnou, a potom vak neplní svůj účel tak, jak by měl. Stejně tak se zabývejte vnějším materiálem. Sedací vaky se vyrábí z kůže, ekokůže, nylonu, polyesteru a dalších materiálů. Zejména do dětského pokoje zvolte takový materiál, jenž se snadno udržuje, je voděodolný a stačí ho pouze otřít mokrým hadříkem.