Pravidelná kontrola dveří - proč je důležitá?

Už jste někdy viděli rozbité automatické dveře? My ne. Víte, čím to je? Pravidelnými kontrolami, které se musí provádět, aby dveře fungovaly tak, jak mají. 

prosklené dveře

 Dnes se budeme bavit o automatických posuvných dveřích. Najdete je snad v každé veřejné budově. Nejčastěji například v těchto:

  • obchody
  • knihovny
  • nákupní centra
  • nádraží

Všechno jsou to místa, kde se pohybuje obrovské množství lidí. A to znamená velký nápor na otevírací mechanismus, který se časem opotřebuje. Ten čas se sice liší v závislosti na výrobci dveří, míře používání a také technologii, ale k opotřebení dojde. Jaké jsou naše hlavní důvody, proč péči o dveře nezanedbat?

Průchodnost

Rozbitými dveřmi se nedá projít. A pokud vlastníte třeba takový obchod, přicházíte kvůli rozbitým dveřím o celkou část zisku. Už kvůli tomu byste si měli myslet na to, kdy přijde další pravidelná kontrola. Servisní pracovníci přesně poznají i ty nejměnší vady a dokážou je opravit dřív, než bude pozdě.

Šetření

Pravidelné kontroly jsou v naprostě většině mnohem jednodušší zákroky než oprava velkého poškození. V případě malé vady stačí kousek otevíracího mechanismu trošku upravit a máte po problému. Havárie už vás ale občas vyjdou mnohem dráž.

Minimalizace počtu havárií

A havárie samozřejmě nechce nikdo. Jde o zbytečné zbrždění provozu budovy, které omezuje nejen vás jako vlastníka, ale také ty, kteří budovu využívají. A to není příjemné pro nikoho.

Automatické vstupní dveře jsou skvělý vynález, který usnadňuje každodenní pohyb ve městě. Dokud se samozřejmě nerozbijí. Proto si pravidelné kontroly opravdu hlídejte a ušetřete si zbytečné problémy.

automatické vstupní dveře