Vytisknout

Dámské cyklistické oblečení: Co si obléct na kolo

Napsal Marie Žlutáková. Posted in Móda.

Jste-li žena, pravděpodobně si alespoň částečně potrpíte na módu. Outfit do města jistě s přehledem zvládnete, ale co taková vyjížďka na kole? To už může být pro řadu žen velké dilema a mnohdy to mže skončit tím, že celý výlet raději zrušíte, než abyste se oblékli do neatraktivních cyklistických unisex dresů. Není třeba zoufat, poslední trendy přinesly revoluci v cyklistickém oblečení pro ženy. Pojďme se na to společně podívat.

cyklo dresy castelli

Unisex? Někdy dobrá volba

Každá žena sáhne po dámském provedení než po univerzálním. U cyklistického oblečení však může nastat situace, kdy prostě dres nesedne a bude nekomfortní. Mnoho žen proto vyzkouší pánskou verzi dresu, který je volnější a některé ženě mohou vyhovovat podstatně více než dámská verze. Výhodou těchto dresů je, že se hodí i na jiné aktivity, než jen jízda na kole. Obléci si je můžete například i při výletě na bruslích nebo na elektro koloběžce.

Dámský cyklistický dres

V úvodu jsme zmínil, že dámské cyklo oblečení prošlo v posledních letech výraznou změnou. Dost často můžeme vybírat z perfektně padnoucích a designově povedených kousků, stejně jako když nakupujeme běžné oblečení. V obchodech tak můžeme najít stylové topy, dresy s tříčtvrtečním rukávem nebo krátké modely odhalující pupík. Sázkou na jistotu jsou však cyklo dresy castelli.

Dámské cyklistické kraťasy

Velmi namáhaným a zároveň citlivým místem cyklistek jsou partie. Tady je situace jiná v porovnání s pánským oblečením, protože dámské se liší tvarem anatomické gelové vložky. Ta je kratší a širší v zadní části a velmi často je také lépe vycpaná. Dámské cyklistické oblečení je moderní, vyznačuje se lepším odvodem potu a vyšším komfortem. Nejlepší je navštívit specializovanou prodejnu, kde se setkáte s několika druhy dámských kraťasů. První skupinou jsou kraťasy bez šlí, které působí civilněji, dále kombinézy nebo nakonec kraťasy s trojicí různých délek nohavic.

POZOR! Kraťasy nosíme "na ostro"

Máte-li vybrány vhodné cyklistické kraťasy, musíme také pamatovat na to, že bychom si pod ně neměli dávat žádné spodní prádlo. Pro někoho může být tato informace divná, bohužel je to osvědčená pravda. Díky speciální anatomické vložce, všité v kraťasech jsou všechny modely přímo připraveny pro kontakt s pokožkou i v citlivých partiích. Z infekcí strach mít nemusíte, protože je vložka antibakteriálně upravena. Důvodem, proč bychom neměli nosit spodní prádlo je riziko odřenin, které jsou na těchto místech bolestivé.