Recept na pohár a co pak s ním

Máte chuť na pohár? To máte štěstí, protože my ji měli včera a dneska vám o tom píšem článek. S naším receptem si uděláte ten nejvíc boží pohár, co jste kdy jedla. A taky vám řekneme, kde ho můžete schovat. Pokud ho tedy okamžitě nesníte. Jakože sníte.

zmrzlinový pohár

 Na pohárech je nejlepší to, že na ně můžete naplácat úplně cokoliv. Stačí, když máte základ ze zmrzliny. A ani nezáleží na tom, jaké zmrzliny. Klasika je vanilková nebo čokoládová, ale výborný pohár uděláte také z ovocné zmrzliny, sorbetů a nebo třeba i s lékořicové nebo mátové. Tak se pusťme do toho.

Co budeme potřebovat?

  1. Zmrzlinu
  2. Zdobení
  3. Šlehačku
  4. Pohár (třeba skleněný)

A to je všechno. Teď jak to naplácat dohromady. Napřed musíte mít váš budoucí výtvor do čeho naházet. My jsme si vybrali pohár, ale pokud chcete všehno zdobení dát rovnou do piksly se zmrzlinou, soudit vás nebudeme. A pak už můžete dělat co chcete. Zklamali jsme vás? My si totiž myslíme, že nejlepší pohár je ten, nad kterým se nepřemýšlí. Je to takové experimentální umění. Náš nejoblíbenější doplněk ke zmrzlině je rozhodně ovoce. Ostružiny, maliny a jahody. Ale ani takové mango není vůbec špatné. Nahoru potom můžete nastrouhat nebo roztopit čokoládu a celé to zasypat zdobením na dort. Život je párty. Jestli máte ve zmrzlině smetany málo, ušlehejte si šlehačku a vaše mistrovské dílo dozdobte šlehačkou. Ale ne, teď jste zaházela všechno zdobení. Nevadí, určitě ještě nějaké zbylo. Zapíchněte do kopce šlehačky nějakou sušenku a máte pohár jako z filmu. Až je skoro škoda to sníst. Pokud chcete, aby vám pohár schvilku vydržel, můžete jej strčit do mrazáku. Jestli se k němu chcete vrát brzo, pomůže vám vitrína na poháry. Možná pak ale z poháru budete mít milkshake. Ne, že by to vadilo.

zmrzlinové poháry