Vhodná tepová frekvence při hubnutí

Většina Čechů není spokojena s tím, jak jejich postava vypadá. Co s tím? Pravděpodobně je na místě upravit jídelníček, začít plavat a také pravidelně cvičit. Co se cvičení týká, je dobré docházet do posiloven, které jsou vybaveny mnoha stroji. Pokud vám to nevyhovuje, můžete si zakoupit multifunkční posilovací stroj do svého domu.

multifunkční posilovací stroje

Kromě rotopedů je vhodné domácí posilovnu vybavit o moderní crossové trenažéry. Cvičení na nich totiž simuluje aerobní pohyb, podobný například běžkování. Vhodně zvolenou sestavou cviku docílíte procvičení celého těla, přičemž nedochází k neúměrné zatěži kloubů. Cross je vhodný zejména na procvičení prsou, ramen nebo zad. Kromě jiného mají cviky pozitivní vliv na kardiovaskulární systém.

Monitoring výkonu

Kromě prvotřídních materiálů jsou moderní posilovací stroje vybaveny senzory, které přizpůsobují trénink našim potřebám. Uživatel má k dispozici elektronickou regulaci, kde si volí individuální program a zátěž. Docílíme tak udržení stanovené tepové frekvence, kterou vypočte dle zadaného věku a hmotnosti. Chceme-li například zhubnout, musíme držet tep v určité frekvenci, jinak nedosáhneme valného efektu. Na snížení hmotnosti se doporučuje 55-65 % maximální tepové frekvence.

Výpočet tepové frekvence

Zajímá vás, jak si vypočtete svou maximální tepovou frekvenci? Stačí použít tento vzorec:

  • 220 - věk = maximální tepová frekvence

Multifunkční posilovací stroj a věž

Mnoho lidí sáhne při vybavování domácí posilovny ihned po výtečném multifunkčním stroji. Mezi jeho výhody patří možnost cvičení až 100 různých cviků. Přičemž efektivně procvičíte své tělo od hlavy až k patě. Stroje jsou používány především pro trénink a posílení svalů na rukou a zádech. Toho se docílí použitím horní kladky. Výhodou je také boční stojan s kladkami, na kterých můžete vyrýsovat své bicepsy!

multifunkční posilovací stroje

Výhody pravidelného tréninku

  • lepší průtok krve a vylučování škodlivých a odpadní látky z těla pryč
  • lepší příjem kyslíku
  • posílení srdce
  • pokles hladiny cholesterolu
  • redukce hmotnosti
  • uvolňovění endorfinů a zlepšování psychického stavu