Sušené bylinky do koupele vytvoří atmosféru jako ve wellnessu

Dejte stranou klasické pěny, oleje nebo jiné tekuté přípravky do koupele. Je čas změnit své životní standardy. Sušené bylinky do koupele, které jsou aromatické, pomocné a také šetrné k přírodě jsou pro vás tou správnou alternativou. Proč ale zvolit právě tento výrobek než praktické a jednodušeji dostupné výrobky?

Sušené bylinky do koupele

Sušené bylinky do koupele jsou bez chemie

Sušené bylinky do koupele jsou kompletně bez chemie. Oproti tomu klasické mýdlové produkty dnes mají chemické látky, které pomáhají proti jeho vysušení a udržitelnosti jako je glycerin. Navíc jsou častokrát zabalené v plastových lahvích. Má to svůj smysl a odůvodnění. Tyto materiály jsou jednoducho dostupné, snadné pro použití a hlavně finančně přátelské pro firmu. Pokud tedy nejste zrovna fanouškem chemických přípravků, jsou sušené bylinky do koupele pro vás správnou volbou z hlediska etických parametrů. Samotné bylinky nemají v sobě žádné chemické složení a navíc jsou balené v ekologicky šetrných papírových obalech.

Aromatické a léčivé účinky

Sušené bylinky do koupele jsou velmi aromatické a každá bylinka revitalizační a léčivé účinky. Co třeba máta, která má revitalizační a čistící vlastnosti. Díky její průraznosti pomáhá čistit dutinu nosní a tím se jeví jako dokonalou hostinou pro smysly. Nebo třeba mořské řasy. Ty omlazují, zpevňují, zvlhčují a vyživují. Jsou zejména doporučovány pro zralou pokožku. Mořské řasy jsou bohaté na vitamíny, minerály a aminokyseliny, které obnovují její sílu a vitalitu. Mořské řasy jsou také účinné v boji proti celulitidě. Pomáhají udržovat vodu v kůži a jsou skvělým antioxidantem. Další skvělou volbou je také heřmánek v kombinaci se šalvějí, které mají zklidňující antiseptické, protizánětlivé, čistící a stahující vlastnosti. Je tak perfektní pro podráždění, zarudnutí nebo alergii.

Sušené bylinky do koupele

Sušené byliny do koupele jsou snadno skladovatelné

Ačkoliv byste si řekli na první dojem, že i pěna do koupele může být snadno skladovatelná, má nevýhodu ve svém skupenství a to, že je to kapalina. Sušené byliny do koupele nejen, že jsou snadno skladovatelné na téměř kterékoliv místa. Jsou navíc v menším balení a také lehčí svou hmotností, takže jakákoliv manipulace a přesun s nimi je hračka. Navíc, pokud by se měla stát nedej bože nějaká nehoda rozsypání na zem, tak je snadno vrátíte zpět do obalu.

Příprava koupele ze sušených bylin

Sušené byliny do koupele je potřeba nejprve odměřit (cca 20-70g), které vložíme do džbánu. Ten pak zalijeme 2-3 litry horké vody a držíme pod pokličkou cca 15 minut. Poté vodu se směsí sušených bylinek do koupele vylijeme přes sítko do vany naplněné vodou. A to je vše. Koupel je připravené pro dobu 20-30 minut. Poté je třeba opláchnout tělo vodou pod sprchou.

Aromatické a bylinné koupele nemusí být pouze věc wellnessu. Sušené bylinky do koupele jsou skvělou volbou pro relaxující, revitalizační a aromatickou koupel pouze za cenu jednoho balíčku.