Přírodní zázraky na křečové žíly

Křečové žíly jistě nemusíme dlouze představovat. Jedná se o onemocnění dolních končetin, kdy dochází k vakovitému rozšíření žil. Jejich vznik se nedá příliš ovlivnit, jelikož je totiž ve velké části případů dán genetickým dispozicemi. Kromě genetiky musíme přičíst také další rizikové faktory jako je dlouhé stání, obezita, nedostatek pohybu nebo užívání antikoncepce.

křečové žíly léčba

 Samozřejmostí je konzultace s lékařem a dodržování nastavené léčby křečových žil.. Kromě toho lze však proti křečovým žilám bojovat i zvýšením pohybu. Především co nejvíce chodit a pokud je to možné jezdit na kole či plavat. S tím jde ruku v ruce dodržování zdravé výživy - nepřejídat se, zařadit více ovoce a zeleniny.
 
Výrazně mohou pomoci i některé přírodní látky, které zpevňují žilní stěnu a dodají jí pružnosti. K těmto látkám patří vitamín C, najdete ho v citrusových plodech, ale také v kiwi či jahodách. Vitamín C podporuje vznik bílkovin elastinu a kolagenu, které jsou klíčové pro pevnost a pružnost cév. Velmi důležitý je vitamín E, který napomáhá správnému proudění krve. V potravinách jej najdeme ve vejcích, celozrnném pečivu i v játrech. Nesmíme opomenout i vitamíny ze skupiny B, jako je vitamín B12, vitamín B6 a vitamín B3, které se nachází v rybím, drůbežím či hovězím mase.
 
Nepomáhají ovšem jen vitamíny, velmi účinnou látkou pro boj s křečovými žilami je i rutin, který zlepšuje křehkost krevních kapilár a pružnost cévní stěny. Rutin najdeme v pohance, broskvích nebo nektarinkách.