1+1 RADA, JAK ZATOČIT S HEMEROIDY POMOCÍ DUBOVÉ KŮRY

Trápí vás hemeroidy a necítíte se na to ukazovat své problémy lékaři? Přinášíme vám 1+1 tip matky přírody spojené s dubovou kůrou, které vás mohou návštěvy lékaře kvůli hemeroidům nadobro ušetřit.

oak 791737 1920

Dub je tradičním zdrojem léčivých látek, v kůře jsou však účinné třísloviny nejvíce koncentrované. Největším přínosem jsou její dezinfekční a protizánětlivé účinky, dále velmi dobře působí jako tlumící látka a pomáhá zastavovat krvácení, to vše je při léčbě hemeroidů velkým přínosem. Mimo to má minimum vedlejších účinků, proto je tak často využívána.

JAK DUBOVOU KŮRU SBÍRAT?

Ke sběru se využívají převážně mladé větvičky o průměru pod 3 cm, které se opatrně naříznou, aby se kůra dala jednoduše sloupnout. Po usušení je připravena k použití. Pokud se ale na vlastní sběr necítíte, můžete ji, stejně jako nejrůznější přípravky s jejím obsahem, samozřejmě koupit v každé lékárně

A teď už 1+1 rada na hemeroidy!

1. SEDACÍ KOUPELE A OBKLADY

INGREDIENCE:

  • 300 g dubové kůry
  • 1 l vody

POSTUP A DÁVKOVÁNÍ:

Zhruba 45 minut povaříme, přecedíme a můžeme využívat na obklady či nalitím do teplé čisté vody i k sedacím koupelím, doporučená doba koupele je 10 – 20 minut. Obklady a sedací koupele je možné kombinovat, ideálně by se měly provádět minimálně třikrát týdně, v případě akutních potíží nejlépe až dvakrát denně.

2. DUBOVÁ KŮRA A BŘEČŤAN JAKO ČAJ

Dubová kůra v podobě obkladů či sedacích koupelí je pro své blahodárné účinky na hemeroidy známá. V kombinaci s dalšími bylinami se její síla zvyšuje.

INGREDIENCE:

  • 10 g dubové kůry
  • 5 g listů břečťanu
  • 5 g ožanky
  • 10 g lnu
  • 10 g řepíku lékařského
  • 10 g léčebného konopí

POSTUP A DÁVKOVÁNÍ:

Všechny ingredience nasekejte na drobno a promíchejte. Přiveďte k varu 5 l vody a směs bylin v ní vařte zhruba 1 minutu. Nechte vychladnout. Čaj pijte nejlépe třikrát denně před jídlem, ideálně 1 dcl a zajíst lžící medu. Pro lepší efekt můžete přidat ještě půl dcl po každém jídle, tentokrát doplněné o čajovou lžičku panenského olivového oleje.


Více rad a tipů spojených s přírodou a týkajících se alternativní medicíny najdete na oberon-medicina.cz