Zapalovač s fotkou není jen dárkem pro kuřáka

zapalovač s fotkou

Hledáte vhodný a trvalý dárek pro vašeho blízkého, ať už je to běžný kuřák nebo jiný blízký, který si občas rád zapálí svíčku? Nehledejte daleko, vhodným dárkem může také být právě zapalovač s fotkou například vaší rodiny, vás nebo čehokoliv jiného jako je například logo jeho oblíbeného sportovního klubu či značky. Jak ale vybrat ten správný zapalovač a kterou variantu fotografie použít?

Začněte výběrem jádra dárku

Nejdůležitější je začít od začátku, tedy samotným zapalovačem. Který zapalovač je ten správný? Měl by vydržet dlouhou dobu, mít jistou historii, mít možnost opravení a také doplnění samotného plynu nebo benzínu. Výběr mezi samotnými hořlavými složkami je také důležité. Je nejlepší začít od toho nejjednoduššího. Například benzínový zapalovač Zippo má dlouhou historii, tradici a jeho design je už ikonicky a klasický. Věděli jste, že samotný zapalovač Zippo vznikl za újmou, že původní zakladatel společnosti George Grant Blaisdell byl v Country klubu tehdy se svým dobrým kamarádem, který byl kuřák a snažil se zapálit cigaretu tehdy novým zapalovačem s rakouska? Zapalovač byl sice odolný proti větru, ale samotný design byl pouze funkční. Při každodenním používání se podařilo jeho kamarádovi promáčknout stěny. Blaisdell dostal nápad na ikonickou krychli, která díky krytu samotného zapalovače působí, jako komín, který kryje plamen. Zapalovač je tak možné zapálit nejen za pomoci jedné ruky (což dělalo problém u původního rakušáka), ale také plamen bylo možné krýt díky krytu samotnému a také jej zhasnout. Pokud tedy vybíráte vhodný zapalovač s fotkou, respektive značku zapalovače, doporučili bychom právě Zippo.

Kombinace barev a materiálu

Zapalovač s fotkou je možné vytisknout na kterýkoliv kov. Je tedy už jen nutné vybrat samotnou barvu zapalovače. To se však váže také s barevností či nebarevností samotné fotografie. V případě barevné fotografie by bylo vhodné vytisknout fotku na dvě varianty zapalovače. Buď klasická neutrální barva pozadí (bílá, černá, stříbrná nebo šedá) tak, aby vynikala právě fotka nebo zvolit barevnými zapalovač s fotkou, který bude spolupracovat s kontrasty dominantní barvy fotografie. V praxi to vypadá tak, že pokud má vaše barevná fotografie dominantní barvu například červenou, je vhodné k tomu zvolit právě červený zapalovač s fotkou. V případě, že fotografie bude mít například dominantní barvy žlutého odstínu, je vhodné zvolit podobně i takový to zapalovač s fotografií. Tudíž právě žlutý nebo zlatý.

Ať už vybíráte právě zlatý nebo stříbrný zapalovač s fotkou, věřte, že nejdůležitější je ne se držet pravidel, ale aby se váš výběr samotný vám nejvíce líbil. Koneckonců, jste to vy, kdo vybírá takový to dárek a ne vaše tetička, která čte módní magazíny a barevné korespondenci.